Vylosovaná kvalifikačná skupina pre ME 2012.

Slovensko sa ocitlo v skupine B a našimi súpermi sú:
Rusko, Írsko, Macedónsko, Arménsko a Andorra.

Skupina prijateľná, aj keď náš reprezentačný tréner sa vyjadril, že je to ťažká skupina. Ale mohli sme dostať aj súperov oveľa silnejších a vlastne sme v tejto skupine jediný účastnik MS 2010. Íri ako vieme po slávnej Henryho ruke nepostúpili, rusov zasa vyradili slovinci, druhí z našej kvalifikačnej skupiny. Nemáme tu ani jedného súpera typu španielsko, taliansko, anglicko, teda z top európskych tímov. Rusi samozrejme majú svoju kvalitu, ale odohrali sme s nimi už v minulosti dobré zápasy. Íri tiež patria medzi silné tímy, ale ich štýl nám celkom vyhovuje, naši hráči majú skôr problém hrať proti technickým mužstvám. A netreba zabúdať na Macedoncov, tí tiež odohrali veľmi dobré zápasy v kvalifikácii na MS. Ale takto by sme mohli hovoriť o každej skupine, v každej sa nájdu ťažkí súperi a myslím, že aj vďaka poslednému úspechu sme dostali možnosť byť vylosovaní v takejto skupine. No niektoré skupiny sú naozaj za trest, napríklad taká C skupina. Myslím, že v našej je opäť šanca.

Priamo na európsky šampionát postúpia víťazi skupín (9 krajín) a najlepšie mužstvo z 2. priečky po odrátaní bodov zo zápasov s poslednými v 6-členných skupinách. Zostávajúcich 8 druhých tímov bude hrať baráž (systém doma - vonku) o zvyšné štyri miestenky.

Žreb kvalifikácie o postup na ME 2012 vo futbale:
A-skupina: Nemecko, Turecko, Rakúsko, Belgicko, Kazachstan, Azerbajdžan
B-skupina: Rusko, SLOVENSKO, Írsko, Macedónsko, Arménsko, Andorra
C-skupina: Taliansko, Srbsko, Severné Írsko, Slovinsko, Estónsko, Faerské ostrovy
D-skupina: Francúzsko, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Bielorusko, Albánsko, Luxembursko
E-skupina: Holandsko, Švédsko, Fínsko, Maďarsko, Moldavsko, San Maríno
F-skupina: Chorvátsko, Grécko, Izrael, Lotyšsko, Gruzínsko, Malta
G-skupina: Anglicko, Švajčiarsko, Bulharsko, Wales, Čierna Hora
H-skupina: Portugalsko, Dánsko, Nórsko, Cyprus, Island
I-skupina: Španielsko, Česko, Škótsko, Litva, Lichtenštajnsko

Komentáre

>>>>som rychly a vytrvaly: rychlo sa unavim a dlho mi to vydrzi<<<<

>>>>som rychly a vytrvaly: rychlo sa unavim a dlho mi to vydrzi<<<<

to dame inde :-)

Myslim ze velmi hratelna skupina. Za najnebezpecnejsich povazujem macedoncov. Ti su sebavedomi, drzi a bazia po uspechu. U Irov a Rusov sa uvidi v akom budu stave. Vedia mat fajne vypadky, rozhodne nie su z tych, ktori dokazu vyhravat aj ked maju krizu. Vtedy ich to skor taha dole.