Prečo?

Pýtam sa organizátorov či platia aj vlastné góly do prázdnej brány? Bo bisťu bohu, že našim prajem 3 body, ale aj oni by mi mohli dopriať jeden presný výsledok. Šak to sa tak nedá tipovať niič. To ja už neviem... prekvapenie žiadne na začiatku MS... By som zmenil pravidla kus, že dajaky bod naviac keď sa trafí aspoň rozdiel gólov. Šak neni jedno keď tipuješ 3:1 a ono skončí 2:0?
Jaaaj idem sa ukľudnit, bo som českých susedov pozval na zápas s CH (každý naj si preloží podľa seba) ale bojím sa, že pepíci už spozorneli po zápase s nami. Po tom čo s žltými Mimoňmi prehrali bo ich je veľaa budu potrebovať body a nenechajú nič na náhodu. No ta tak... Joj bo som sa rozčulil... Ale v dobrom :-)

No pepíci zachraňovali zasa body, teraz proti švajčiarom. Ale zas to zvládli. Ale na tej hokej sa dalo pozerať, hráči neodstrkujú len puky od seba ale hrajú s pukom. Ten zápas našich s rakúšanmi, to bola bieda, jedni aj druhí slabí. rozháraný hokej a keď sa dakomu pritrafilo dal gól. Naši boli o čosi lepší myslím, ale nakoniec sa triasli o výsledok. Ale slabšieho súpera už mať nebudeme.
O rozdiele bodov už kedysi bola diskusia, ale skončilo to tak, že ostaneme pri tomto bodovaní. Ano je to sice rozdiel ked vysledok zapasu je 2:1 a nieto tipne 3:1 a iný 3:2 kto trafil lepšie? a čo napríklad 6:5? tam je rozdiel presný ..

Ani mi nehovor, prvá tretina, vylúčení po ... ani som už nevedel za čo... Druhá tretina super, akurát mi zas rozbila tip... Koniec slabý až žalostný, nájazdy mi ani ako nájazdy neprišli až na hráča z CH týmu, ktorý to napral do brány, Posledný Řepík ukázal nájazd. Francouz mal 2x z pekla šťastie že miesto ľadu je tam pľúšť (krásne to slovo).
Neviem čo sa sťažujete na Slovákov. Keď som si prečítal, že 18 hráčov tam nie je, tak to je skoro jeden celý tým, takže na Bčko a vek hráčov veľmi dobré. Češi začali so zaraďovním mladých vo veľkom počte neskoršie, tak len dúfam, že sa ešte dožijem aby sa šťastie usmialo raz aj na Slovensko a uhrali ešte aspoň nejakú medailu. Ono to bohužiaľ je len o šťastí v brutálnej konkurencii kedysi bezvýznamných súperov, ale šťastie praje pripraveným.

K rozdielu bodov máš asi pravdu, zle by sa počítala i remíza. Njn musím lepšie natipovať nabudúce.

česi myslím pracujú lepšie s mladežou, a myslím, že vždy budú patriť k tým lepším. Slovensko má čoraz menej konkurencie schopných hráčov, je to zrejme v systéme, neviem, expert na to nie som. Ale vidno to aj v počte hráčov v NHL a tých 18, áno, je jeden tím, ale keď ja si ani nie som istý že sú lepší ako títo. Hráčom chýba hlavne rýchlosť, v našej lige (prípadne českej) sa nehá tak rýchlo a vidno že to robí hráčom problémy. Korčuľovať možno aj vedia, ale návyky k rýchlej hre, keď nemáš na nič kopu času, chýbajú. A potom si nevedia prihrať, byť voľný, a potom to vyzerá tak že odhadzujú puky od seba. Včera hovorili, že naši získali 3 body zo zápasu po dvoch rokoch, teda naposledy v roku 2016. To tiež hovorí o niečom. Tento rok nemôžreme vypadnúť, keďže o rok sú MS u nás, ale potom?? NIe je to dobré. Tešia ma mladí popradskí hráči, na to že sú z našej ligy, sa ukazujú dobre. Ale nech si vraví, kto chce čo chce, najlepší hráč je starý Laco Nagy. Jediný, čo si vie s kľudom podržať prikryť puk a jeho hra sa podobá hre tých lepších tímov. Neodhodí puk len tak od seba, ale s rozumom, dobre prihrá a sám sa vie dostať do šance, bohužiaľ už nie je najmladší, takže už to nie je čo kedysi. Ale stále je v našom tíme top. Aj keď jeden český gól v našej sieti bola jeho chyba (vtedy ma nasral :-))

Nagy je stále top, to je pravda, a bol aj hodne produktívny, ale aj on sa často motal kadetade - čo bolo pekne vidieť napr. pri oboch ruských goloch v 1.tretine.
Z popradských mladých je mladý len Bondra. Svitana má 29 (a včera s BLR 2x netrafil prázdnu bránu), a Buc má dokonca 31. Stavať sa dá na mladých obrancoch - Feherváry, Jaroš, Grman, a na Rybárovi v bránke.
Ale inak som s týmito MS spokojný. Od postupu nás delilo 9 sekúnd, rozlúčili sme sa 7-golovou výhrou, a v zápase so SWE ma dokonca naši hráči po dlhom čase zase raz emocionálne zasiahli :-)

Nie len pri ruských, ale prvý český bol tiež jeho :-) A navyše sa často ponáhľal na striedačku, aj keď sa to niekedy nehodilo, ale nečudo pri jeho veku. Viacerí ukázali svetlé momenty, ktore vystriedali horšími. A tiež sa mi zdá, že zaoceánski hráči, tým že majú návyky z amerického hokeja, dokázali lepšie robiť to čo od nich chcel tréner a naopak, európski sa tých navykov nevedeli zbaviť a zrejme to mohol byť tiež istý problém, že možno systém nového trénera je dobrý, ale hráči ho nedokázali úplne naplniť, práve tými drobnými nedostatkami vyplývajúcimi z tých návykov. Tak ako to hodnotili v TV, hlavne Valábik si zgustol na tých chybách. Spomínaní Buc a Svitana ukázali pekné momenty, ale stále tam chýba ten malý krôčik, aby dotiahli tie veci dokonca, napriklad sance premenili na gol. Podobne aj Sekera, ukázal najma v utocnom pasme pekne rozumne prihravky, istejsie drzanie puku, ale obcas ta strelba mohla byt lepsia, netriafat neustale hráca pred sebou (aj ked toto uz dnes hraci velmi dobre kryju, a vela striel sa dari blokovat), ale hlavne co ma casto hnevalo, ked sa v obrannom pasme snazil podrzat puk a nechal si supera prist az k sebe a stratil, casto pracne vybojovany, puk. Jasne, ze to nie je len jeho chyba, chybala ponukova cinnost spoluhracov mozno, ale mohol veci riesit inak. Nebolo to raz.

Čechom prišli Pastrnak a Krejci a hned sa postarali o rusov. To su posily, toto my uz nemame.