Máme ešte na štvrťfinále ?

Obávané 4 úvodné zápasy s "papierovo slabšími" súpermi odohrané v priebehu 5 dní sú za nami. Namiesto vytúžených 12, či uspokojivých 10 bodov, máme len 7, a podľa priebehu tých zápasov musíme byť radi aj za ne. A ako každý rok o tomto čase berie slovenský fanúšik do rúk kalkulačku ...
Situácia v tabuľke ukazuje, že v posledných 3 súbojoch s krajinami silnej šestky potrebujeme získať ďalšie body. Minimálne 3 aby sme dorovnali aktuálnu stratu na BLR, ale to vôbec nemusí stačiť, pretože BLR si po výhre nad USA určite trúfajú aj na ďalších, V hre o štvrťfinále sú po výhre nad nami aj nóri, ktorí síce majú len tie 3 naše body, ale v závere skupinových bojov majú najprijatelnejších súperov :
- NOR (3 body) : SLO, DEN, BLR
- SVK (7 bodov) : FIN, RUS, USA
- BLR (10 bodov) : RUS, FIN, NOR

Bielorusi sú k štrvťfinálovej účasti najbližšie, zatiaľčo nóri potrebujú vyhrať všetko. To či bude pre nás ešte zaujímavý ich vzájomný duel v posledný deň skupinových bojov, záleží od toho, či dokážeme získať minimálne tie 3 nevyhnutné body. Takže čo myslíte ? Sme v stave čo len potrápiť niekoho z favoritov ? A ak áno, tak koho ?
1) Vari Fínov ? Žeby po tom, čo sme spravili hrdinov z druhotriednych brankárov, nám pustí nejaké góly prvotriedny Pekka Rinne ? Po troch vychytaných shutoutoch v doterajšom priebehu ?
2) Alebo opäť raz zaskočíme Rusov, a to hneď na druhý deň po tom, čo sa fyzicky vyflusneme s fínmi ?
3) Alebo zaskočíme mladých američanov, ktorí si už svoj zlý deň (zápas s BLR) vybrali ?

Ja osobne to vidím na max. 1 bod s rusmi (ak nastúpi Jano aj Laco, a s nimi ešte aj všetci svatí), a možno na američanov. Tam využijeme moment prekvapenia, pretože tí mladí amíci určite v živote nevideli nič podobné SVK hokejovej reprezentácii :-) Takže hurá do toho ! My sme tu doma !

No možno američania posledný zápas vypustia s vidinou istého postupu. Ha ha ha .. Američania nevyputia zápas nikdy, navyše si myslím, že bude bitka o najľahšieho súpera do štvrťfinále. Fíni si poľahky poradili so Slovincami, kdeže trápenie. Nóri bez problémov tiež. Tí už majú šesť bodov a jeden zápas s Dánmi myslím vyhrajú. A nám už bude jedno kto vyhrá ich vzájomný súboj, lebo hociktorým výsledkom nás preskočia, resp. utečú o zopár bodov ďalej. Ak vyhrajú nóri a budú mať v kapse dánov, ani 3 naše ďalšie body nás nespasia. Vlastne im bude stačiť aj bod. A ak bielorusi v tom zápase získajú čo i len bod, sme v keli. Takže sa obávam, že aj tri body nám budú málo. Takže by sa nám zišlo aby dáni zobrali body nórom, nóri porazili bielorusov a samozrejme, fíni a rusi bielorusom nedali ani bod. A to stále za podmienky, že my získame 3 body. Dosť úzka lavička, cez ktorú sa dá prejsť do štvrťfinále. Taká tá na lanách zavesená, drevena s prehnitými doskami. Prejsť sa dá, ale tá pravdepodobnosť ...
Zrejme som v ankete pred turnajom (na ktorú ste sa mi vyprdli :-) ) mal pravdu, že nikam nepostúpime. Ale už pred turnajom sa mi nepáčila naša hra. A nešlo o výsledky, ale naozaj o tú neschopnosť, bohužiaľ. Nevedel som si predstaviť, že sa s tým dá niečo za týždeň urobiť. Nádejal som sa, že naši hrali zle, ale stále nejak vyhrávali, hoci so šťastím a aj v predlženiach. A v zápase, keď mali dvojgólový náskok s nórmi nakoniec zlyhajú. Tam si šťastie povedalo, už dosť a veru aj rozhodcovia sa s nami pohrali. Rozhodujúce góly padli po zvláštnych vylúčeniach.
Turnaj však našich ešte nepreveril, resp. neukázal ako naši zahrajú s "papierovo" silnejším tímom. Ťažko naozaj povedať, čo budú naši schopní zahrať proti takým tímom. Zrejme bude iná taktika, iné mentálne nastavenie, možno to našim môže vyhovovať a motyka vystrelí. Ale skôr sa bojím výpraskov.

Nedochádza tým američanom dych?

Dnes je už zase iná situácia :
- NOR (6 bodov) : BLR
- SVK (7 bodov) : RUS, USA
- BLR (10 bodov) : FIN, NOR
Myslíte, že nóri budú hrať proti BLR naplno, keď už nemôžu ani postúpiť ani zostúpiť ?
Ten posledný zápas budú nóri hrať po 2 dňoch oddychu, zatiaľčo BLR bude 16 hodín po zápase s FIN ...
Je síce pravda, že oni sú dosť silní aby aj tak môhli nórov poraziť, ale predsa ... Sú po výprasku od rusov, plus nejasnosti okolo stavu brankára Lalandeho, ktorý striedal možno z iného dôvodu ....
Žeby iskierka nádeje pre náš sužovaný slovenský kolektív ? :-)
... len ako sa dostať k tým 3 potrebným bodom ? ... sakra ... nádej zomiera posledná

Tak jeden už máme, škoda, mohlo byť aj viac veru. Mám ťažké srdce na rozhodcov, nie že by rozhodli zápas, ale .. Vylúčenie Jurčinu, veľmi prísne a prvý gól rusov. Pri druhom góle, rozhodca sa moce Jurčinovi pod nohami, ešte doňho strčil. máličko ale možno ten krôčik mu chýbal k zrazeniu Tarasenkovej strely na 2:1. Dnes slabý zápas Tatára, nakoniec sa aj do šance dostal, ale zahral ju tak ako celý zápas a Jurčina tiež dnes nebol bohviečo, nebol to jeho zápas. Závary boli často pri jeho pritomnosti v obrane, aj dva góly išli cez neo, a pri prvom bol na trestnej. Inak pri rozhodujúcom góle som už ruskej tretine hrundral, nenechajte Pamarina sa rozbehnuť, a on z toho dal gól.
Škoda tých šancí, tyčka Surového, Gáboríkové šance ani nehovorím. Ozaj ak postúpime, tak zrejme proti Kanade ...
teraz nám možno tie tri body môžu stačiť, len aby bielorusi neremizovali s normi. Lepšie by boli tie štyri :-)

No divák musel povedať našim komentátorom, že tam rozhodca rozhodil pri gole rusov. A stale hovoria, o tom že vyhráme s amerikou a postúpime. Akosi zabúdajú na bielorusov.

Tu je pekná tabuľka vysvetľujúca, za akých okolností nám hrozí olympijská kvalifikácia :
https://dennikn.sk/126990/hrame-aj-o-olympiadu-pozrite-sa-kedy-na-nu-postupime-tabulka/?ref=tit

OH

Po zápase s RUS môžeme skončiť najhoršie 11., takže lotyši nás v rankingu nepreskočia (potrebovali by skončiť do 8. miesta, čo už nemôžu), ani nóri (tí by potrebovali skončiť do 5.miesta, čo už nemôžu). Zostávajú jedine bielorusi - ale tí by potrebovali postúpiť dokonca do semifinále ... čo ešte môžu.

no neprejdu. Ak by predsa len áno - bol by to Miracle On Ice III. No tie sa dejú na olympiáde...

skoro isté - sme out. Bielorusi si postup zrejme zaslúžia viac ako my, hrali na svoje možnosti, my väčšinou / hlboko / pod svoje možnosti.
Dúfam a verím, že spravia Vujtkovi peknú a dôstojnú rozlúčku.

Vyčkajme ešte jednu tretinu :-)
Nóri nehrajú zle. Bielorusi celý turnaj preťažujú svoju prvú lajnu, po tých fínoch musia byť unavení. Teraz im akurát vyšli 3 presilovky (inak v celom doterajšom priebehu turnaja využili iba jedinú - toje pech ...)
Ja stále veríííím !!!!

Ešte veríš? :-) Už je po .. ale aspoň dali štyri góly v poslednom zápase. Jednu tretinu zahrali pekne, a zaujímavé že akurát druhú.

Áno dokonca aj Jánošík s Bartovičom sa trafili (a Bartovič utešene). No a aby som nezabudol - aj tie bitky boli pekné. Nevedel som že Hudáček má taký direkt ... :-)
Ja som z nášho záverečného dňa v podstate spokojný, teraz sa môžeme sústrediť na voľby nového predsedu :-)

Hudáček bol perfektný ... Krásne ho dal dole, keby ho nechytili rozhodcovia, asi by mu ešte naložil.

nemáme

>>>>som rychly a vytrvaly: rychlo sa unavim a dlho mi to vydrzi<<<<