Zostali už len zápasy o medaily

Cez víkend sa skončia MS vo futbale Rusko 2018. Čakajú nás už len zápasy o medaily. V sobotu si zahrajú o bronz Belgicko a Anglicko a v nedeľu pôjde do tuhého vo finále medzi Francúzskom a Chorvátskom. U porazených semifinalistou býva problém so sklamaním, motiváciou, ale aj broznová medaila z MS ma svoj cveng. Viac sklamaní budú asi angličania, ale myslím, že oba tímy budú predsa len bojovať o medailu. Angličania budú hroziť zo štandardiek a belgickí futbalisti zasa z brejkov. Asi to bude zas o prvom góle. Pokiaľ Belgicko dokáže ubrániť štandardky, tak majú veľkú šancu. Hlavne, aby to nebola nuda.
Vo finále budú čerstvejší francúzi. Mali ľahšiu cestu, odohrali menej minút a majú širší káder. Navyše je tam vysoká kvalita, uvidíme či ich chorváti donútia ukázať svoje útočné kvality. Chorvátsko môže byť dosť zničené po tých predĺženiach. Vyzerá, že problémy ma Perišič, uvidíme či nastúpi a celkovo môže mať viacero hráčov menšie zranenia, už aj z vyčerpania, keď museli hrať nadoraz v tých predĺženiach. Proti ním bude stáť fyzicky aj technicky zdatný súper, budú to mať veľmi ťažké. Ale asi všetci fandíme chorvátom, sú nam bližší, nie sú favoritom zápasu.
Finále dostal pískať Nestor Pitana, mne sa páčil v niektorom zo zápasov. Pískal s kľudom, s hráčmi komunikoval s úsmevom. Vniesol do toho rozhodovania pokoj, a vôbec celkovo sa mi páčil. Nerozmýšľal som o tom dopredu, ale teraz som rád, že to dostal práve on. Snáď sa mu aj finále vydarí a neurobí nejaký kiks.

14.07.2018
16:00 Belgicko Belgicko : Anglicko Anglicko
15.07.2018
17:00 Francúzsko Francúzsko : Chorvátsko Chorvátsko

Komentáre

Veru bola by to riadna senzácia, keby toto finále vyhrali chorváti - či už z pohľadu kvality, momentálnej fazóny, a fyzického stavu hráčov, tiež z pohľadu historického, i z pohľadu porovnania populácie tých krajín, športového zázemia, financií, kvality a postavenia klubov, atď atď atď... No ale napriek všetkému tá možnosť tu predsa reálne je, je blízko, je vzrušujúca a lákavá. Takže pokým táto šanca nepominie so záverečným hvizdom rozhodcu, budú sa srdcia a hlasivky fanúšikov chvieť. A tie srdcia aj dlho potom.