Ako skončia naši na MS?

Naša reprezentácia sa ťažko skladala tento rok. Rok čo rok je to horšie a nezhody v slovenskom hokeji k tomu ešte pridávajú, ak nie sú priamo príčinou toľkých ospravedlneniek. Som zvedavý, čo sa našim podarí uhrať. S tou hrou čo predvádzali budú mať problém s každým. Snáď to nebude ale take zlé a možno si zahrajú budúci rok s Koreou :-)

Zatiaľ to vyzerá na peknú hanbu! Výkon proti Taliansku bol veľmi slabý, taký hokej bolehlav. Chýba rýchlosť, súhra, celkovo boli naši slabí. A to hrali asi proti najslabšiemu tímu na MS. Tak uvidíme čo príde proti mocnejším súperom. Už Lotyšsko ukazuje, kde sme. Tak veľa šťastia v ďalších zápasoch.

K hre - moderný hokej si pozriem v podaní iných tímov (na to sa teším)
K výsledkom - budeme tŕpnuť, aby dáni (ktorí ako budúci organizátori nemôžu vypadnúť) vo svojom poslednom zápase nepustili body talianom
K emóciám - budem fandiť ako každý rok až do poslednej sekundy.

Pozeram ten náš hokej, fandím, ale sa hanbím pred televízorom.

aspon ze poslednu tretinu sa posnazili ..treba uznat

najmä s tým fandením. Čo si budeme nahovárať, je to čoraz ťažšie - fandiť našim do poslednej sekundy...Ja to už celkom nezvládam . USA som nepozeral vôbec - radšej som 1 x tento rok vytiahol bicykel , Rusov len do stavu 2:0 / a aj to mi už pripadalo tak, že som totálny masochista /.

Ja som cez vikend nepozeral ani RUS ani USA, len som na nich myslel. Skr8tka fandil som naslepo :-), lebo inak by som mal asi iba nervy. Radsej som si pozrel vecerne zapasy CAN-SUI a FIN-SUI. A tie ma celkom uspokojili.

Inak, tí fíni sú tiež samostatná kapitola. Vidieť na nich, že majú kopu zručností, v podstate Aho, Rantanen, Honka aj Puljujarvi ukazujú to čo aj minulý rok na MS20 aj v senioroch, ale nestačí to. Tam je naozaj namieste povedať, že chýbajú skúsenosti, a možno nejakí starší lídri, ktorí by vedeli čo so zápasom ...

Vo fínsku riešia trénera, vraj má ísť trénovať tretiu ligu. :-) Mladý tréner aj hráči. A že im pár hráčov neprišlo. No čo majú hovoriť naši. A Švédi majú samú NHL ale bohviečo to nie je, aj keď uvidíme play off. Mňa zaráža Nemecko. Naši vraj odohrali výborný zápas proti Nemecku. No ja by som povedal, že nemci boli slabí, najma prvyu tretinu som bol prekvapený, že tak slabo hrajú. Tam sa nedalo na to pozerať, naši slabí, oni tiež .. niečo ako zápas Dansko - Taliansko, to bola strašná nuda. Ešte, že to malo pre nás ten dramatický náboj, tak som vydržal. Ale vrátim sa k nemcom, mne sa nezdalo, že by hrali dačo extra, ale nejak sa dostali do toho play off. S Kanadou asi dostanú nakladačku, aj keď ktovie. Iná kapitola sú Švajčiari. Tí sa mi páčili, a nehrajú už žiadného zanďoura, ale normalny odvážny sebavedomý hokej. A aj keď sa ďalej nedostanú, nemajú sa za čo hanbiť.

Tí nemci sa mi zdali tak nejak rovnako dobrí ako aj v posledných rokoch, akurát podporení domácim prostredím. Možno ich trocha rozhodili tie straty - Rieder sa zranil už v druhom zápase, Greiss v treťom, Ehrhoff chýbal zo začiatku, Hager mal dištanc za Mozjakina ... všetko dosť dôležití hráči, ... až na Hagera všetci kovaní v NHL.

nikto neráčil povedať, že môže rozhodovať aj celkové skóre ? Prečo radšej cez víkendové zápasy nehrali totálny betón ? Bolo by to len o málo horšie - z hľadiska pozerateľnosti - a výsledok by bol / pravdepodobne / priaznivejší. Miesto nšestiek by boli len štvorky ?

nestrieda po treťom góle Hudáčka ? A oddychové časy/ tajm avty / sú načo ?

Hudáčka mohol striedať dávno, a som myslel že dá šancu Lacovi a nakoniec dal Janusa a ten zachytal výborne. Veď je to známe že ked sa nedarí, skúša sa všetko. Cíger ma sklamal! Ako hráč fajn, ako človek tiež. Zobral repre, keď ju nikto nechcel. Ale nemá na ot, bohužiaľ. Ja si myslím, že tento tím, aj keď nie je bohviečo, mohol uhrať viac. A aj odborníci naši hokejoví sa vyjadrujú, že hráme zlý system, aj ked zrejem hrači nehrali uplne to, čo chcel tréner. Robili chyby, ale aj tak, bol kritizovaný jednotvárny zastaralý systém hry. Ja som písal, že rýchlosť nám chybala, a to nie len korčuľovanie, ale všetky činnosti hrali súperi vo vyššom tempe a potom kto nie je na také zvyknutý, nedokáže robiť ani bežné veci. Stačilo by si pozrieť záznamy zápasov, ako si naši prihrávali, a to aj keď neboli atakovaní. Na takej úrovni, aby si hráči nevedeli prihrať normalne na čepeľ hokejky. Dosť trapas. A potom taktika. Často sme dostávali v druhej tretine góly z toho, že hráči boli zatavený na ľade. Nedokázali prestriedať. A keď som počul zo štúdia, ako Hartman hovoril, že máme zjednodušiť hru a vyhadzovať puky do stredného pásma .... To práve naši robili a v druhej tretine je to kravina, to isté v predlžení. Každy vie, že sa zavezie puk do pásma, prestrieda sa a súper je v nevýhode. Tak sme tiež dostali jeden z gólov v predĺžení. A odborníci by našli kopu ďalších chýb. Takže celé zle!

Hartman hmm. To je to - ani tí čo to ako odborníci u nás komentujú, tomu hokeju nerozumejú. A pritom je to taká zaujímavá až sofistikovaná hra, pre ktorú by sa mohli nadchnúť všelijaké šikovné študované hlavy. Ale tí naši furt len obetavosť, nasadenie, bojovnosť ... to vieme aj my neodborníci. Len o rozume a herných stratégiách a návykoch málo počuť ...

Toho Hudáčka naozaj nechali vytrápiť. Súperi dávajú šestky, a toho chudáka nestriedame. A to vraj máme kopu kvalitných brankárov k dispozícii. Trocha ohľaduplnosti k tomu chlapcovi !!! ... Zato Janus si počkal na svojich 26 minút slávy a zachytal si schuti ... a nepustil nič.

Je to bežný ťah trénerov, keď sa nedarí niečo zmeniť, a pritom brankár ani nemusí robiť chyby. Ale isto bol aj frustrovaný a to mu nepridalo na sústredení. Mohli si tie šestky podeliť.

A čo hovoríš na to, že Čiliakovi ani nedali šancu zabojovať o nomináciu ? V CZ vychytal titul, a vyhlásili ho za MVP playoff a najlepšieho brankára sezóny. Ja som toho názoru že ho mali pozvať do prípravy bez ohľadu na to, či by ho vzali na MS alebo nie. Ide predsa o signál všetkým hráčom, že ak sa budete snažiť a budete dobrí, tak máte šancu. Proste repre tréner nenesie zodpovednosť len za výsledok na MS, ale aj za spolutvorbu zdravého a motivujúceho hokejového prostredia ... si myslím. Ale to už sú asi príliš soft skills ...

Inak (ale to už sú moje subjektívne preferencie) zo všetkých 6 našich brankárov v českom playoff sa mi najviac páčil práve Čiliak a potom Rybár. Laco aj Hamerlík chytali výborne, stále ich chválili, ale vo štvrťfinále pustili pár lacných golov - po takých zúfalých nahodeniach od mantinelu, až som si vravel že "dúfam že na MS sa mu to nestane", Lašák to mal kolísavé, finálovú sériu hral so zranením, ale dovtedy toho veľa pochytal, Pravda, keď chytal mladý Will, tak Liberec uhral väčšinou lepší výsledok (všetci sa viac snažili brániť). Škoda, že Janusa s Litvínovom som nevidel v žiadnom zápase.

Brankárov máme veru na výber, a myslím si, že preto nemusel Hudáčeka nechávať tak dlho v bráne keď sa našim nedarilo. Janus ukázal, že sa dá čo to pochytať. A prečo nie Čiliak? Neviem, radšej vezme zraneného Laca, ako keby sme už nemali koho zobrať, tak berieme čo sa dá. Fakt neviem, Laco odchytal jeden zápas, potom mu to zranenie asi už nedovolilo, tak sme mali 2 a pol brankára na MS. Ešte že sa nezranil ďalši. Cíger už minulý rok zbabral so Švehlom nomináciu, pamatáme prípad Hrivík. Potom vyhlási, že on chce mladých a starí pre neho nie sú zaujímaví. Ťažko potom zazlievať Surovému a podobným, že sa im nechcelo do reprezentácie. A myslím, že takých tam bolo treba, lebo deväť vyplašených nováčikov v tíme, to bolo cítiť. Zázrak, že sme zotrvali v elitnej skupine MS. A to aj napriek tomu, že ani raz na MS nehrali našu hymnu ;-)

Veru tí kolínski organizátori sú ale polepetkovia. Veď oni nám zahrali nesprávnu hymnu nie že len v prvom zápase, ale vo všetkých !!! Nie a nie sa trafiť. Ako taký haščákovia !

A ešte aj ľad dvakrát cez prestávku museli opravovať. Darmo, navozili si tam gastarbeiterov a potom sa ľudia pýtajú, kam sa podela nemecká precíznosť a poriadok.

Teraz aspoň máme ešte dva roky isté v A kategórii MS :-) A v roku 2019 by som nemcom u nás pustil rakúsku hymnu!!!
A nie raz, ale vždy keď vyhrajú :-) S ospravedlnením, že sa nám to stáva nanajvýš jedenkrát, dvakrát, trikrát (viacej hádam nemci nevyhrajú) za 5 rokov ...

Na domácom šampionáte navrhujem našim zahrať namiesto hymny Pec nám spadla :-)

No ak bude príležitosť :-)

nájdu motiváciu a uhrajú priaznivý výsledok s čižmobradáčmi / napr. 3 :3 / ...

v LM - zajtra už začína 8finále. No a bola by škoda nenatipovať aj tento - pre nás historický - olympijský turnaj v hokeji.

Neviem či chceme tipovať olympijský hokej, celá olympiada je nejaká pokrivená, ale ak by ste chceli, môžeme.

Chceme.

A prečo historický? Je pravda, že nebudú hráči z NHL, čo nám môže vyhovovať, keďže v NHL už nemáme veľmi čo. Ale náš výber máva problém aj s európskými výbermi na turnajoch, či už Švajčiarmi, Nemcami, Nórmi atď. A o Fínoch, Švédoch, Čechoch, či nebodaj Rusoch ani nehovoriac. Očakávaš dáky úspech? Ja ani nie, ale fajndiť im budem samozrejme,a ktovie. Iste je vačšia šanca, ako s hráčmi NHL. Ak si to myslel takto a vidíš nejaké šance našich, prípadne máš nejaké informácie, alebo si analyzoval zostavy, podeľ sa, asi začnem tiež veriť v šancu.

Tak Paťo, zdá sa, že sa začali naplňať tvoje očakávania. Neviem, či až také, ale začiatok dobrý. Snáď to nebola len tá motyka povestná a ešte čo to uhrajú. Skupinu máme ľahkú.

by som netipoval / dal by som, chcel som dať 2:2 , keby som včera nezabudol.../ Prekvapili ma a samozrejme potešili.

Bol to len vystrel motyky, nakoniec ideme domov,a mozno aj dobre,s ceskom by sme asi utrzili hanbu. Hokej rozharany, bez myslienky, zopar jednotlivcov mozno staci na tu uroven, ale ukazalo sa, ze nasa a ceska liga nam neda hracov, ktori stacia na medzinarodnu uroven. A to su na OH beckove timy. Horsie je, ze nic lepsie velmi nemame. Aj ked si myslim, ze nevzat hracov slovana z khl bol luxus. Ze nemali formu? Myslim, ze v nasej lige by vsetci hviezdili, mozno aj to bude, ked zacne play off a rozlezu sa po nasej iige. Ono sa totiz tazsie ukazuje kvalita v khl ako v nasej lige. Ale treneri usudili ze Viedensky ci Skalicky do reprezentacie nepatria. Z nasho vyberu, mali niektori iste zablesky, ale to je malo. Stary Nagy tam vynikal s Dalogom, Ceresnak vie vystrelit, Lamper sa snazil, a mozno aj iny co som nespomenul. Hra vsak vyzerala rozharane, rozohravka strasna, ci uz z obranneho pasma, alebo v strednom pasme.Presilovky odohrame polovicu v nasej tretine, asi oddych, ked nam super da chvilu pokoj, potom pomachrujeme s pukom za vlastnou branou a postupne sa dostaneme do superovho pasma, kde sipresilovku odstojime. Pride mi to ako oddychove dve minuty pre nasich. Malo bojovnosti a este menej tvorivosti.
Prvy gol v zapase s americanmi, nas hrac ide striedat, ked american prave na modrej ziskava puk chysta sa na brejk. Priamo pred nasim obrancom, ale ten uz videl pred sebou len striedacku zrejme. Potom hlupe dvojite vylucenie a bolo po zapase a este nakoniec dostaneme debakel. Hanba.

uz asi nebudeme hrat nikdy. No myslim, ze nejakych vitazstiev sa este dozijeme. Stacilo velmi malo, jeden gol proti Slovinsku... A boli by sme bo stvrtfinale. S relativne lahkym superom.Alebo aspon s lahsim superom. A potom... ? Uspech od neuspechu deli vzdy tenka ciara. Teraz bola este tendia ako inokedy. .. Ano dvaja, traja, mozno az sturia hraci mohli byt iny. Nemyslim si ze to nejako vyrazne ovplyvnilo, resp. by to ovplyvnilo nas herny prejav. Mali sme trochu stastia s Rusakmi a potom sme asi unavili stastenu. Zle presilovky/oslabovky , mala dravost a strelecka impotencia utocnikov, nedisciplinovanost par hracov a vysledok je aky je. Ziadny lumem, zazrak, no hanba by som to nenazval. Snad to bude v Dansku o trochu lepsie.

Mas pravdu, nie je vlastne hanba prehrat s lepsim superom. Skoda, ze uz nepatrime medzi lepsich. A inak cela tato olympiada, poskvrnena dopingovym sklandalom, resp. skor spolitizovanim sportu a fraskou s tym OAR(OŠR). Smiesny boj proti dopingu, pricom je tam kazdy druhy astmatik. Tot Jeglic, rozhodol zapas proti nam a zistili mu doping, vyluceny z olympiady. Este ze to nebol rus, lebo by sli domov asi vsetci. A o tom, zedopoval rozhodol len papier, ktory si zabudol vybavit, inak by to bolo v poriadku. Rusi nemozu mat svoju vlajku ani hymnu, pricom vsetci vedia ze su to rusi. Je to smiesna fraska. Nori si beu 6 tisic davok liekov proti astme, cely svet sa na tom zabava, ale nic sa nedeje. Potom aky je to boj proti dopingu? Matej Toth mal nezrovnalosti, teda pokial viem len zo zlozenia krvi a mal zakazane startovat na pretekoch, Jeho to zivi, a na MS prisiel o slusny zarobok ak by uspel samozrejme. Ini sportovci mozu startovat aj po naleze. Toto je cele zle, neviem ako to vsetko skonci, lebo vyskum bude asi vzdy predstihovat antidopingove kontroly a bohvie kolko sportovcov teraz na OH maju v tele kadejake latky. Ja napriklad v osobnom zivote neviem o nikom z mojho okolia ze by bol astmatik. A sportovec pomaly kazdy. Ved by "zomreli" pri tych vykonoch. Astmaticky z norska dnes v sprinte suverenne s naskokom vyhrali sprint, zatial len semifinale. Na to ake su chore behaju dobre. Je mi na grc z toho vsetkeho, nemam ziadnu radost z tejto olympiady, pozeram to uz asi len zo zvyku a aby som bol v obraze.

presne tak marian, tato olympiada je nejaka divna a vobec ma ju nebavi sledovat, skor len tak z povinnosti. to co spravili rusom je jednoducho svinska politika, so sportom to nema nic spolocne, a to nie som nejaky rusofil aj ked mam take sovietske priezvisko :-) a ti astmatici z norska, tak to uz je priamo na smiech keby to nebola vazna vec. tiez nepoznam v mojom okoli obycajneho bezneho cloveka astmatika, ktory by musel podavat fyzicke vykony na hranici ludskych moznosti. pamatas si, ako sme oh v nagane kukali a nadavali sme ze musime kvoli hokeju vstavat skoro rano, ale ten hokej nas bavil a kukali sme ho az do konca, aj ked sme tam dopadli neslavne. teraz ma ten hokej az tak nebavi, aby som kvoli nemu tak skoro vstaval, bez ohladu na to ako sme dopadli. podla mna su tieto oh vo viacerych aspektoch najhorsie ake som vobec zazil a to som ich zazil celkom dost, samozrejme s tebou sa to neda vobec porovnat :-)

to je naozaj slaba. Urcite najslabsia odkedy ich pozeram : Sapporo ,Innsbruck a Lake Placid si nepamatam. Pamatam si az Sarajevo. Lake Placid by som si asi uz pamatal , no myslim, ze vela vtedy z nej nedavali , a ak aj daco ano - tak casovy posun pre 8 rocneho skolaka by bol aj tak likvidacny... Malo divakov, pocasie nic moc , vela prelozenych pretekov + saskarna s Rusmi pred OH + kvalitou asi najslabsi hokejovy turnaj od roku...ani neviem odkedy, no za poslednych 50 rokov urcite. Najkrajsie/najlepsie ZOH poslednych desatrocii a mozno vobec boli asi v Lillehammeri / a ten nazor som pocul uz viackrat z roznych stran /.

by si mohol vložiť.

...a ked uz ideme domov, tak dalsie zapasy uz ani netipujeme ? ;-)
21. február 2018 (streda)
4:10 štvrťfinále #1
8:40 štvrťfinále #2
13:10 štvrťfinále #3
13:10 štvrťfinále #4

...
23. február 2018 (piatok)
8:40 semifinále #1
13:10 semifinále #2

24. február 2018 (sobota)
13:10 zápas o bronz

25. február 2018 (nedeľa)
5:10 zápas o zlato (finále)

.mATOd

tak som to myslel. Že štvrťfinále určite a s trochou šťastia aj ďalej....A možno aj bronz / ten už s veľkou dávkou šťastia.

mna asi drbne, hlasoval som za to aby sme tipovali hokej na OH 2018, kvoli hokeju som si dnes zobral dovolenku, sledujem hokej proti sovietom, fandim vo velkom a po prvej tretine som si uvedomil ze som zabudol natipovat.....

ale ako mozes vidiet, dnesna tipovacka je cervene more, takze si nic nestratil :-)

víťazstvo Slovincov. Tam by som dal 4:2 pre USA.

Mne sa stalo to isté, len s tým rozdielom, že ja som hokej len počúval - v aute na služobke v Košiciach.